Strona główna » Bardzo niewielu osobom udało się rozwiązać tę zagadkę! Czy sprostasz temu zadaniu?

Bardzo niewielu osobom udało się rozwiązać tę zagadkę! Czy sprostasz temu zadaniu?

Chcesz wystawić na próbę swoje zdolności intelektualne? W takim razie wchodzisz w to, ta zagadka jest dla Ciebie.

Nie tylko będziesz się dobrze bawił, ale także dowiesz się, czy jesteś jedną z niewielu osób, którym udało się pokonać to wyzwanie. Nie wahaj się, weź głęboki oddech i skup się, bo czas zacząć.

Na czym polega wyzwanie, które Ci proponujemy?

Za tego testuW tym teście przedstawimy Ci siatkę składającą się z 16 kwadratów. W pierwszym rzędzie, w każdym polu będzie owca, z wyjątkiem ostatniego, w którym pojawi się liczba 24.

W drugim rzędzie w dwóch pierwszych polach znajdziesz pingwina, w trzecim owcę i liczbę 12.

W trzecim rzędzie znajdziesz pisklę, owcę, kolejne pisklę i liczbę 18. W czwartym i ostatnim rzędzie znajdziesz liczby 15, 18 i 21.. Jak widać, za liczbami wyświetlanymi na siatce kryje się pewna logika.

Twoim celem będzie znalezienie tej logiki i wykorzystanie tych liczb do znalezienia wartości każdego małego zwierzęcia.

Test-na-iq.pl

Jaki jest sens próbować rozwiązać tego typu wyzwanie?

Matematyczne łamigłówki są więcej niż pożyteczne, ponieważ pozwalają na ćwiczenia i relaks.

Rzeczywiście, mózg, aby pozostał aktywny i zdrowy, potrzebuje od czasu do czasu stymulacji bez zbytniego nacisku.

Oznacza to, że konieczne jest, aby od czasu do czasu zrelaksować się podczas korzystania ze swoich zdolności poznawczych. Aby to zrobić, nie ma nic lepszego niż dobra łamigłówka matematyczna, ponieważ pozwoli ci myśleć, a jednocześnie dobrze się bawić, ponieważ łamigłówka będzie bardziej przypominać grę niż ćwiczenie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci poprawić swoje wyniki, bez presji.

Czas ujawnić odpowiedzi!

Owca reprezentowała liczbę 8, pingwina liczbę 2 oraz kurczak liczba 5. Gratulujemy tym, którym udało się znaleźć prawidłowe odpowiedzi.

Dla pozostałych – bez paniki. Wyjaśnimy, jak rozwiązać tę zagadkę. Aby ją rozwiązać, wystarczy wykonać kilka obliczeń, zwracając uwagę, aby działanie pomiędzy trzema zwierzętami dawało liczbę w tym samym wierszu i kolumnie.

Musieliśmy więc zacząć od najłatwiejszego: tj.suma trzech owiec była równa 24, więc jedna owca była równa 8. Po znalezieniu wartości owcy łatwo było wywnioskować wartość pozostałych zwierząt poprzez drobne obliczenia. Oto rozwiązanie w obrazkach.

Test-na-iq.pl

Jeśli podobała Ci się ta zagadka, nie krępuj się udostępniać jej na swoich portalach społecznościowych , aby Twoi przyjaciele i rodzina mogli spróbować.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.