Strona główna » Masz 10 sekund na udowodnienie, że jesteś prawdziwym geniuszem! Czy potrafisz to zrobić?

Masz 10 sekund na udowodnienie, że jesteś prawdziwym geniuszem! Czy potrafisz to zrobić?

Jeśli jesteś prawdziwym geniuszem, ta łamigłówka nie powinna przyprawić Cię o ból głowy.

Především si nezapomeňte během dne na pár minut odpočinout, abyste se zbavili stresu a únavy.

Proto vám nabízíme tento malý IQ test, který vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou: nejenže se pobavíte, ale také zjistíte, zda jste génius. Připravte si stopky, je čas začít.

Jaký je dnešní test?

Ukážeme vám obrázek s několika různobarevnými geometrickými tvary. Ve skutečnosti budou na tomto obrázku trojúhelníky, čtverce, kruhy a šestiúhelníky.

Dalším důležitým detailem je, že některé z geometrických tvarů mají v sobě další geometrické tvary. Na tomto obrázku však jeden obrazec chybí a vy jste jistě pochopili, že je na vás, abyste určili, jaký tento geometrický útvar bude.

Musíte také zjistit jeho barvu a další obrazec, který má být do tohoto geometrického útvaru umístěn. K tomu budete mít čtyři možnosti: A, B, C nebo D.

Malá obtížnost navíc: na nalezení odpovědi máte pouze 10 sekund, abyste byli označeni za génia. Pokud vám to bude trvat déle, bude vás bolet hlava. Hodně štěstí!

© test-na-iq

 

Jakie są pozytywy, które może przynieść test IQ?

Na początek, testy IQ są idealne dla tych, którzy są zbyt zajęci, aby się bawić lub relaksować. W końcu możesz spróbować rozwiązać taką zagadkę w dowolnym miejscu i czasie, a nie zajmuje to więcej niż kilka minut.

Po drugie, sukces w tego typu zagadkach podkreśla twoje zdolności intelektualne i wydajność. Tutaj na przykład, jeśli uda Ci się w wyznaczonym czasie, zostaniesz uznany za geniusza.

Wreszcie, testy IQ stymulują również twój mózg i poprawiają twoje umiejętności w dłuższej perspektywie.

10 sekund minęło, nadszedł czas na podanie odpowiedzi!

Poprawną odpowiedzią był wybór C! Czy udało Ci się to zrobić w 10 sekund? Jeśli tak, to gratuluję, z pewnością jesteś geniuszem.

Dla tych z Was, którym się nie udało, nie martwcie się, pozbawimy Was bólu głowy wyjaśniając odpowiedź.

Jak zapewne się domyślasz, za tym obrazem kryje się logika. Aby znaleźć logikę, musiałeś spojrzeć na każdy kształt geometryczny w kolejności, więc powinieneś zauważyć, że najpierw był kwadrat, a następnie inny kwadrat zawierający sześciokąt.

Bardzo ważnym szczegółem jest to, że sześciokąt, o którym mowa, jest tego samego koloru co pierwszy kwadrat. Wtedy zrozumiałbyś kolejność figur geometrycznych: pojedynczy kształt, następnie kształt z figurą w środku, a po nim znowu pojedynczy kształt.

Przyglądając się uważnie każdemu kształtowi, można stwierdzić, że kształt w środku jest taki sam jak kształt, który po nim następuje. Zorientowałbyś się również, że kolor kształtu w środku jest taki sam jak kształtu przed nim. Aby pomóc ci lepiej zrozumieć, oto rozwiązanie w postaci obrazków.

© test-na-iq

 

Nie zapomnij udostępnić tego testu IQ na swoich portalach społecznościowych, aby Twoi przyjaciele i rodzina również mogli z niego skorzystać.

Related post

Vanessa Meister
Napisane przez, Vanessa Meister
Mam na imię Vanessa mam 26 lat i jestem web copywriterem i content managerem. Moją pasją jest internet, e-marketing, web design, copywriting, projektowanie, web.... Dopóki jest kreatywność, marketing, oryginalność i nowe technologie.