Strona główna » Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ, rozwiązując tę zagadkę przez przeniesienie jednego meczu w mniej niż 10 sekund

Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ, rozwiązując tę zagadkę przez przeniesienie jednego meczu w mniej niż 10 sekund

Ten test IQ wystawi Twoją inteligencję na próbę. Czy jesteś na to gotowy?

Chociaż testy IQ były popularne podczas blokady, teraz, gdy wszyscy wrócili do pracy, nadal są popularne wśród wielu osób!

Czy jesteś jedną z tych osób, które uznały testy IQ za zabawną ucieczkę w wolnym czasie? W takim razie mamy nadzieję, że spodoba Wam się dzisiejsze wyzwanie! Na co czekasz?

Test IQ: „Jak poprawić to równanie z jednej zapałki?

Każdego dnia należy stymulować swój mózg, aby nie zardzewiał. Z tym matematycznym testem IQ, możesz dać swojemu mózgowi wystarczająco dużo treningu. Rzeczywiście, aby rozwiązać to wyzwanie mózgu, będziesz potrzebował swoich zdolności poznawczych między logiką, kreatywnością i analizą. Czy potrafiłbyś bez trudu rozwiązać to wyzwanie w ciągu zaledwie 10 sekund?

Aby wykonać ten test logiczny, najpierw spójrz na poniższy obraz. Można tam znaleźć równanie matematyczne z liczbami z zapałek. Jak widać, to równanie jest błędne. 9 + 3 nie jest równe 6.

© test-na-iq

Wyzwaniem będzie więc skorygowanie tego równania. Spróbuj zrównoważyć proponowane równanie, przesuwając tylko jeden mecz. Możesz spróbować przenieść wszystkie mecze jeden po drugim, aby znaleźć właściwą odpowiedź, ponieważ nie masz limitu czasu.

Pamiętaj jednak, że im szybciej rozwiążesz ten problem matematyczny, tym jesteś mądrzejszy. Pamiętaj, że tę zagadkę możesz rozwiązać tylko przesuwając zapałkę. To zależy od Ciebie!

Test IQ: właściwa odpowiedź

Teraz zdradzimy wam rozwiązanie tej łatwej zagadki.

Rozwiązanie

Aby otrzymać poprawne równanie, należało przesunąć jedną z zapałek z liczby 9. Weź górną pionową zapałkę po prawej stronie liczby 9 i umieść ją na tej samej pozycji na liczbie 6, aby uzyskać liczbę 8.

© test-na-iq

Masz więc sprawiedliwe równanie: 5 + 3 = 8.

© test-na-iq

Jeśli rozumowałeś w ten sam sposób, to gratuluję! Zdałeś egzamin, a także udowodniłeś, że jesteś osobą inteligentną.

Jeśli nie udało Ci się rozgryźć logiki tej zagadki, nie przejmuj się. Oznacza to po prostu, że trzeba ćwiczyć. Spróbuj rozwiązać inne wyzwanie mózgowe, aby pobudzić swój mózg. Wraz z praktyką przekonasz się, że będziesz zdawał coraz więcej testów IQ.

Czy podobał ci się ten test? Dlaczego nie rzucić wyzwania swoim znajomym i rodzinie, dzieląc się tym testem IQ w sieci?

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.