Strona główna » Puzzle matematyczne: Jaka jest wartość każdego elementu na tym obrazku? Sprawdź swoją koncentrację i umiejętności logiczne już teraz!

Puzzle matematyczne: Jaka jest wartość każdego elementu na tym obrazku? Sprawdź swoją koncentrację i umiejętności logiczne już teraz!

Jak dobry jesteś w arytmetyce umysłowej? Dziś rzucamy wyzwanie twojej szybkości myślenia oraz umiejętnościom obliczeniowym i logicznym w matematycznej łamigłówce. Ta Test IQ jest dość łatwy do rozwiązania, chyba że nie jesteś przyzwyczajony do stymulowania swojego mózgu! Czas sprawdzić, czy możesz polegać na swoich umiejętnościach analitycznych i koncentracji.

Test wizualny: „Znajdź wartość każdego z czterech kształtów”

Jedną z zabawnych i fascynujących rzeczy nt. wyzwanie logiczne Najważniejszą rzeczą w tym wyzwaniu matematycznym jest to, że odpowiedzi są nieoczekiwane. Rzeczywiście, mogą wydawać się proste, ale z pewnością będziesz zaskoczony sposobem, w jaki rozwiązania okazują się.

To, co możemy Ci doradzić przed rozpoczęciem, to koncentracja i uważna obserwacja, aby nie wpaść w pułapki. Czy jesteś gotowy?

To jest twój Test IQ. Na poniższym obrazku masz 4 równania sformułowane z czterech odrębnych elementów: emoji, rożka lodowego, gwiazdy i trójkąta arbuzowego.

Twoim wyzwaniem będzie. znaleźć wartość tych czterech elementów w rekordowym czasie. Aby to zrobić, musisz zapamiętać kilka zasad matematycznych. Czy potrafisz to zrobić? Udowodnij to!

Test-na-iq.pl

Test IQ: prawidłowe odpowiedzi

Myślisz, że masz prawidłowe odpowiedzi? W takim razie byłeś dobrym obserwatorem i bystrym. Sprawdźmy, czy Twoje odpowiedzi są poprawne w rozwiązaniu poniżej.

Rozwiązanie

Oto wartości, które trzeba było znaleźć:

  • Emoji = 0,
  • Ice cream cone = 8,
  • Gwiazda = 6,
  • Trójkąt arbuzowy = 7.

Aby do tego dojść, trzeba było najpierw skorzystać z ostatniego równania.

Emoji + 3 = 3 oznacza, że. wartość emoji wynosi 0.

Wynik ten wykorzystujesz w pierwszym równaniu, aby otrzymać wartość rożka lodowego: 0 + 8 = 8.

W drugim równaniu można teraz wyznaczyć wartość gwiazdy m taką, że : rożek do lodów – 2 = gwiazda, czyli : 8 – 2 = 6 i wreszcie z trzeciego równania mamy 6 + 1 = 7, czyli wartość trójkąta arbuzowego.

Test-na-iq.pl

Jeśli nie zdałeś tego testu IQ, to znaczy, że nie wiedziałeś od czego zacząć. Trzeba było mieć dobre umiejętności obserwacji i analizy i dostrzec, że rozwiązanie tej enigmy zaczyna się od ostatniego równania.

Nie martw się, możesz ponownie rzucić wyzwanie swoim umiejętnościom matematycznym dzięki innym testom IQ dostępnym na naszej stronie.

Jeśli nie udało Ci się uzyskać prawidłowych odpowiedzi, oznacza to, że zabrakło Ci skupienia i analizy. Wygląda na to, że nie stymulujesz wystarczająco swojego mózgu. Na szczęście jesteś, nasze liczne testy IQ są dostępne, aby pomóc Ci pozostać aktywnym!

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.