Strona główna » Puzzle wizualne: Znajdź brakujące części każdego jajka, aby rozwiązać tę zagadkę w kilka sekund

Puzzle wizualne: Znajdź brakujące części każdego jajka, aby rozwiązać tę zagadkę w kilka sekund

Masz tylko 15 sekund, aby znaleźć brakujące części każdego jajka.

Gry logiczne są również częścią testów IQ. Są one znane z tego, że wykorzystują wyobraźnię.

A ponieważ test, który dziś Wam zaprezentujemy, wymaga interakcji z kształtami, będziecie musieli wykorzystać także swoją inteligencję przestrzenną.

Czy uda Ci się ukończyć wyzwanie, czy też będziesz jedną z większości osób, które oblały test? To zależy od Ciebie!

Jak się robi test na IQ?

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się poniższemu obrazkowi, który przedstawia jajka, z których każde zostało przekrojone na pół. Następnie będziesz musiał określić, jakich części każdego jajka brakuje.

© test-na-iq

Nie będziesz mógł długo myśleć, ponieważ masz tylko 15 sekund na rozwiązanie tej logicznej gry. Trzeba się więc skoncentrować, by dać sobie jak największe szanse. Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na test.

Jaki jest sens rozwiązywania tego wyzwania logicznego?

Głównym celem tego wyzwania jest sprawdzenie, czy Twoja wyobraźnia i rozumowanie przestrzenne nadal działają bardzo dobrze.

Należy wiedzieć, że są one niezbędne do wykonywania różnych codziennych czynności. Bez nich trudno będzie rozwiązywać problemy matematyczne i geometryczne. Dlatego ten test IQ jest tak ważny.

Odpowiedź: To są brakujące części każdego jajka na zdjęciu

Na pierwszy rzut oka test ten wydaje się trudny do wykonania ze względu na złożoność kształtów. Po raz kolejny trzeba będzie użyć wyobraźni.

Udawaj, że manipulujesz różnymi częściami na obrazku.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, ta gra przypomina nieco układankę, ale różnica polega na tym, że tym razem brakujące elementy są trójwymiarowe. Oto odpowiedzi:

A = 3 ;
B = 4 ;
C = 5 ;
D = 1 ;
E = 2.

Zobacz na poniższym obrazku ilustrację odpowiedzi.

© test-na-iq

Gratulujemy, jeśli udało Ci się znaleźć właściwe odpowiedzi. To dowodzi, że jesteś bardzo dobry w grach logicznych. Pokazuje również, że jesteś w stanie skutecznie manipulować kształtami i geometrią.

Jeśli jednak nie udało Ci się, to prawdopodobnie zabrakło Ci koncentracji, czasu lub praktyki. Aby przyzwyczaić mózg do tego, sugerujemy, abyś wykonał więcej testów IQ.

Pokaż swoje wyniki znajomym

Możliwe jest udostępnianie i publikowanie tego testu w sieciach społecznościowych. Dzięki temu będą mogli się nim cieszyć również Twoi znajomi i rodzina. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i porównania swoich wyników.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.