Strona główna » Test IQ: Czy masz wystarczająco solidne podstawy matematyczne, aby rozwiązać to równanie?

Test IQ: Czy masz wystarczająco solidne podstawy matematyczne, aby rozwiązać to równanie?

Wznosić wyzwania Czy kompleksy to jedno z Twoich ulubionych zainteresowań? Lubisz trudności i wyzwania? W tym przypadku rozwiązanie będzie dla Ciebie wielką przyjemnością dzisiejszy quiz.

To jest matematyczny test obliczeniowy. Pozwoli Ci nie tylko popracować nad sobą, ale także odpocząć pomiędzy dwoma zadaniami.

Test IQ: „Jakie jest rozwiązanie równania?” »

Ogólnie, zagadki Matematyka pozostaje świetnym sposobem na pracę mózgu i doskonalenie umiejętności poznawczych.

Pozwolą Ci zdobyć umiejętności potrzebne do łatwiejszego i szybszego rozwiązania problemu.

Nie każdy jednak ma możliwość rozwiązania ich w możliwie najkrótszym czasie. Aby osiągnąć taki wyczyn, musisz poświęcić trochę czasu na pełne zrozumienie równania.

Pomoże Ci to wykryć pułapki i wiedzieć, jakie podejście lub metodę zastosować. Pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować jego komponenty, aby móc to uprościć!

Jeśli chodzi o dzisiejszy test, trzeba znaleźć odpowiedź na operację 544 ÷ 8 × 4 + 2 = ?

© Test-na-iq.pl

Aby znaleźć produkt końcowy, musisz użyć swoich umiejętności obliczeniowych. Jeśli dobrze znasz wzory matematyczne, osiągnięcie tego będzie dla Ciebie łatwe.

Pozwólmy jednak, że postawimy sobie dodatkową trudność. Prosimy o rozwiązanie tego testu IQ w mniej niż 20 sekund.

Test IQ: poprawna odpowiedź

Jaka jest Twoja odpowiedź po 20 sekundach? Czy uważasz, że znalazłeś dokładne rozwiązanie? Aby się o tym przekonać, wystarczy poznać odpowiedź poniżej.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać operację 544 ÷ 8 × 4 + 2 = ?, niezbędna jest znajomość reguły kolejności operacji PEMDAS.

Bez tej koncepcji znalezienie odpowiedniego rezultatu będzie niemożliwe. Jest to w szczególności koncepcja matematyczna ustalająca kolejność obliczeń: najpierw nawiasy i wykładniki, następnie mnożenia i dzielenie od lewej do prawej, a na końcu dodawanie i odejmowanie od lewej do prawej.

Dlatego stosując tę ​​zasadę w naszym równaniu, musisz najpierw nadać priorytet mnożeniu i dzieleniu.

Nie zawiera nawiasów ani wykładników. Masz 544 ÷ 8, co daje 68. Następnie musisz pomnożyć ten wynik przez 4, aby otrzymać 272.

Na koniec dodajesz 2 do tego ostatniego, aby otrzymać 274 jako produkt końcowy.

Konkretnie mamy: 544 ÷ 8 × 4 + 2 = 68 × 4 + 2 = 274.

© Test-na-iq.pl

Znalezienie 274 oznacza, że ​​zdałeś test IQ i masz dobre zdolności poznawcze. W przeciwnym razie nie stanowi to problemu.

Możesz nadrobić zaległości w naszych innych testach na inteligencję i logikę. Pomogą one podnieść Twoje IQ i poprawić zdolność rozwiązywania złożonych problemów.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.