Strona główna » Test IQ: Czy potrafisz znaleźć liczbę, która powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania w czasie krótszym niż 20 sekund?

Test IQ: Czy potrafisz znaleźć liczbę, która powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania w czasie krótszym niż 20 sekund?

Jesteś dobry, jeśli masz odpowiedź na ten test na inteligencję!

Czy wiesz, że tracimy około 85 000 neuronów dziennie, czyli jeden neuron co sekundę? Na szczęście mózg ma 10 000 miliardów połączeń nerwowych. Aby utrzymać sprawność mózgu i aktywność neuronów, konieczne jest częste ćwiczenie umysłu. To właśnie dla Was przygotowaliśmy w dzisiejszym teście. Pomoże Ci to rozwinąć Twoje zdolności.

Rozwiąż tę matematyczną zagadkę w 20 sekund

Ta łamigłówka matematyczna jest szczególnie zabawna i dostarcza rozrywki. Będziesz musiał użyć swoich umiejętności matematycznych, ale nie martw się, nie ma żadnych ułamków ani równań do zrobienia.

Aby rozwiązać to ćwiczenie w czasie krótszym niż 20 sekund, trzeba będzie jednak użyć umiejętności rozumowania i logiki. Konieczne jest również wykorzystanie kilku podstawowych operacji, których nauczyłeś się w szkole podstawowej. Ta gra jest więc odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jak znaleźć brakującą liczbę w tej zagadce?

20 sekund to czas, jaki zajęło najszybszemu rozwiązanie tego testu z matematyki. Jeśli uda Ci się go rozwiązać przed tym czasem, gratuluję. Jeśli przekroczysz limit czasu, uważaj, będziesz musiał regularnie ćwiczyć.

Większość osób, które przystąpiły do testu, bardzo szybko odnalazła jego logikę. Podamy Ci kilka odpowiedzi, które pozwolą Ci szybko znaleźć rozwiązanie.

© test-na-iq

Na początku będziesz musiał dokładnie przyjrzeć się obrazowi, ale i tak bądź szybki. Na pierwszy rzut oka masz liczby, które składają się na obraz. Na samym dole znak zapytania wskazuje, że jest numer do znalezienia.

Jednak, jak pewnie zauważyłeś, liczby są połączone liniami, które tworzą dwie odrębne figury. W środku znajduje się liczba 8, która jest izolowana. Jaka logika za tym stoi i co reprezentują te połączenia?

Kliknij na „Dalej” poniżej, aby zobaczyć rozwiązanie

Related post

Rozalia
Napisane przez, Rozalia
Jestem Rozalia, web writer z pasją do gier i łamigłówek. Uwielbiam dzielić się z moimi czytelnikami artykułami rozrywkowymi, takimi jak zagadki, gry i inne tematy, które dają im zasłużony odpoczynek i pobudzającą chwilę refleksji. Oprócz pracy nad ciekawymi treściami, lubię też coraz lepiej poznawać nowe technologie i trendy internetowe. Czuję się szczęśliwa, że mogę zaoferować swoje umiejętności ludziom, którzy chcą się dobrze bawić, a jednocześnie czegoś nauczyć.