Strona główna » Test IQ: przenieś 5 zapałek, aby utworzyć 6 kwadratów. Poznaj rozwiązanie w zaledwie 25 sekund.

Test IQ: przenieś 5 zapałek, aby utworzyć 6 kwadratów. Poznaj rozwiązanie w zaledwie 25 sekund.

Pokud budete každý den trávit čas řešením IQ testů, výrazně to zvýší vaši inteligenci.

Dzisiejszy test IQ pozwala na wykonanie ćwiczenia umysłowego. A ponieważ to wyzwanie jest zabawą i rozrywką, będzie okazją do zmniejszenia stresu. Jednak liczba osób, którym udało się rozwiązać tę trudną zagadkę jest bardzo mała. Czy dasz radę być częścią tej małej grupy? To zależy od Ciebie!

Jak się robi ten test IQ?

Twoim zadaniem jest uważne przyjrzenie się poniższemu obrazkowi, który składa się z kilku zapałek. Następnie musisz przesunąć 5 zapałek, aby stworzyć 6 pudełek. Na rozwiązanie tego zadania wyznaczono limit czasu 25 sekund. Użyj stopera, aby dokładniej określić czas. Z drugiej strony, musisz się skoncentrować. Nie rozpraszaj się, bo będziesz miał tylko jedną próbę.

Oto rozwiązanie tego testu IQ

Na pierwszy rzut oka ten test IQ wydaje się bardzo skomplikowany. Istnieje jednak kilka możliwych rozwiązań tego problemu. Przyjrzymy się jednak najprostszej odpowiedzi. Wynik można zobaczyć na poniższym obrazku. Mecze, które trzeba przenieść to trzy na górze po prawej stronie i jeden po prawej. Dwa ostatnie mecze do przeniesienia znajdują się w prawym rogu. Są one potrzebne do stworzenia dwóch ostatnich kwadratów.

Jeśli udało ci się rozwiązać ten test IQ

Gratulacje! Jesteś jedną z niewielu osób, którym udało się poprawnie odpowiedzieć na tę niezwykle trudną zagadkę. I zrobiłeś to w mniej niż 25 sekund. Wskazuje to, że masz dużą zdolność do koncentracji i doskonały zmysł analizy. Z drugiej strony znasz formy matematyki czy logiki.

Jeśli nie uda ci się to wyzwanie.

To zupełnie normalna sytuacja, bo porażka jest częścią życia. Najważniejsze to przejąć kontrolę nad swoim życiem, aby móc pokonać tę przeszkodę. W tym celu zachęcamy do wykonania większej ilości testów IQ, aby przyzwyczaić mózg do rozwiązywania problemów. Dzięki temu wyostrzysz swój mózg do jeszcze trudniejszych i bardziej złożonych zadań.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.