Strona główna » Test IQ: Znajdź odpowiedź na tę zagadkę w mniej niż 8 sekund

Test IQ: Znajdź odpowiedź na tę zagadkę w mniej niż 8 sekund

Ten test IQ to idealna rozrywka, aby dać sobie rozrywkę, jednocześnie ćwicząc swój mózg. The Challenge to matematyczna zagadka, którą należy rozwiązać w czasie nie dłuższym niż 8 sekund.

Prezentacja zagadki matematycznej

Test to równanie matematyczne reprezentowane przez kwiaty o różnych kolorach. Twoim celem jest znalezienie wartości każdego kwiatu, w tym kwiatów z pomarańczowymi płatkami, różowymi płatkami i niebieskimi płatkami.

Test-na-iq.pl

Aby to zrobić, musisz znaleźć właściwą odpowiedź w czasie krótszym niż 8 sekund. Możesz przynieść stoper, ołówek i papier, jeśli chcesz.

Ta matematyczna łamigłówka ma tę zaletę, że bawi cię, a jednocześnie ćwiczy twój mózg. Wyostrza twoje umiejętności poznawcze, które są niezbędne do wszystkich codziennych czynności.

Rozwiązywanie tej łamigłówki poprawi Twoje umiejętności rozwiązywania problemów i pamięć. Zyskasz na kreatywności i koncentracji. Dlatego możesz regularnie rozwiązywać tego typu łamigłówki, aby czerpać z nich maksymalne korzyści.

Odpowiedź na test IQ

Czy znalazłeś w porę odpowiedź na zagadkę? Jeśli tak, to gratuluję, masz imponującą zdolność rozumowania. Jeśli nie udało Ci się znaleźć właściwej odpowiedzi, zawsze możesz poćwiczyć z innymi zagadkami.

Oto wyjaśnienie do tej matematycznej zagadki:

  • Pierwsze równanie: dodanie trzech kwiatów o pomarańczowych płatkach jest równe 45. Zatem, wartość kwiatka z pomarańczowymi płatkami jest więc równa 15. Zamieniając kwiaty na ich wartość! 15 + 15 + 15 = 45.
  • Drugie równanie: dodanie dwóch kwiatów o pomarańczowych płatkach z jednym kwiatem o różowych płatkach jest równe 40. Zatem, wartość kwiatka z różowym płatkiem wynosi zatem 10. Zastępując różowy kwiatek jego wartością: 15 + 15 + 10 = 40.
  • Trzecie równanie: kwiat o różowych płatkach pomnożony przez kwiat o niebieskich płatkach jest równy 30. Zatem, wartość kwiatu z niebieskimi płatkami wynosi zatem 3. Zastępując zielony kwiatek jego wartością: 10 x 3 = 30.
  • Czwarte równanie: różowy kwiatek dodany do czerwonego kwiatka pomnożony przez zielony kwiatek. Zastąpienie wartościami każdego z kwiatów: 10 + 15 x 3 = ?

Odpowiedzią na tę zagadkę jest 55:

  • 15 x 3 = 45,
  • 10 + 45 = 55.

Test-na-iq.pl

Jeśli podobała Ci się ta matematyczna zagadka, możesz podzielić się nią ze znajomymi.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.