Strona główna » Test koncentracji: udowodnij, że jesteś geniuszem. Rozwiązuj równania z fast foodami w rekordowym czasie!

Test koncentracji: udowodnij, że jesteś geniuszem. Rozwiązuj równania z fast foodami w rekordowym czasie!

Jeśli nie lubisz zbytnio matematyki, znaleźliśmy dla Ciebie sposób, abyś nadal mógł się bawić z liczbami: zagadki matematyczne! Rzeczywiście, dzięki ten test IQ można sprawdzić swoją koncentrację i umiejętności logiczne z zabawnymi zagadkami matematycznymi.

Test wzrokowy: „Znajdź wartość niewiadomych w równaniach”.

Ten test obserwacyjny Ten test obserwacji i logiki matematycznej pozwala poznać swój poziom inteligencji oraz to, jak szybko Twój umysł analizuje problem z liczbami.

Oprócz tego, że jest zabawny, ten test na inteligencję daje Ci skuteczny sposób na stymulację Twojego mózgu! Nie ma nic bardziej rozrywkowego na wolny czas. Czy jesteś gotowy? Oto, co musisz dziś rozwiązać.

Na poniższym obrazku, masz cztery równania, których niewiadomymi są restauracje typu fast food. Twoim celem jest znalezienie wartości pizzy z jednym plasterkiem mniej. Czy uda ci się to zrobić? Aby wygrać, musisz skoncentrować się tak mocno, jak to tylko możliwe, ponieważ jest to jedyny sposób, aby znaleźć wartość pizzy. Test IQ nie jest tak łatwy, jak się wydaje.

Test-na-iq.pl

Możesz uruchomić swój stoper, aby zmierzyć, jak szybko twój mózg zdoła rozwiązać to wyzwanie mózgowe.

Test IQ: Właściwa odpowiedź

Poniżej ujawniamy prawidłową odpowiedź na tę matematyczną zagadkę i jak do niej dojść za pomocą właściwego rozumowania matematycznego.

Rozwiązanie

Wartość pizzy z jednym plasterkiem mniej wynosi 10. Oto jak rozwiązać ten test IQ.

Pierwsze równanie daje. wartość soku: 18 = suma 3 sokówtj. 6 + 6 + 6 = 18, więc wartość soku = 6

Drugie równanie prowadzi do wartości burgera: 12 = 2 burgery + jeden sok = 2 (wartość burgera) + 6. Otrzymujemy wówczas. burger = 3 takie, że: 6 + 3 + 3 = 12.

Trzecie równanie podaje wartość frytek: 11 = burger + 4 frytki = 3 + 2 (wartość frytek), czyli 2 frytki = 4 i jedno pudełko frytek = 2.

Wreszcie dzięki ostatniemu równaniu otrzymujemy wartość całej pizzy w następujący sposób:

6 + 3 x 2 = 12.

Ale ponieważ szukamy m.in. wartość pizzy z jednym kawałkiem mniej.Następnie odejmujesz wartość jednego kawałka pizzy, która wynosi 12 / 6 = 2, ponieważ w sumie jest 6 plasterków. Zatem, odpowiedź to 10.

Test-na-iq.pl

Jeśli zdałeś ten test IQ, to gratuluję! Jesteś naprawdę inteligentną osobą. Jesteś również spostrzegawczy i spostrzegawcza.

Jeśli z drugiej strony, nie udało ci się, nie przejmuj się. Potrzebujesz po prostu więcej treningu mózgu.

Zapraszam do udostępniania tego testu na inteligencję ze swoimi przyjaciółmi i rodziną i odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej wyzwań matematycznych!

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.