Strona główna » Test matematyczny: Czy jesteś wystarczająco dobry, aby znaleźć odpowiedź na tę zagadkę w mniej niż 60 sekund?

Test matematyczny: Czy jesteś wystarczająco dobry, aby znaleźć odpowiedź na tę zagadkę w mniej niż 60 sekund?

Ta zagadka jest szczególnie trudna, ale przy odrobinie logiki można ją rozwiązać w wyznaczonym czasie.

Przy okazji, czy wiesz, ile czasu zajęło rozwiązanie jednego z najtrudniejszych równań matematycznych na świecie? Znalezienie odpowiedzi – twierdzenia Fermata – zajęło prawie 300 lat. Osoba, która je rozwiązała, wygrała prawie 700 000 dolarów i Nagrodę Nobla.

Aby rozwiązać to równanietrzeba wykazać się strategicznym myśleniem i tylko najbardziej uzdolnieni matematycznie gracze mogą to zrobić. Aby odnieść sukces, musisz dobrze radzić sobie z liczbami i podstawowymi operacjami. Musisz dobrze radzić sobie z odejmowaniem, dodawaniem i dzieleniem, a także arytmetyką mentalną.

Jest to niezbędne do rozwiązania zagadki w wyznaczonym czasie. Niezbędna jest również znajomość pewnych podstaw, w szczególności kolejności wykonywania działań.

Test-na-iq.pl

Ten test pozwala rozwijać zdolności intelektualne. Jest to również doskonały sposób na rozwijanie umiejętności matematycznych. Rozwiązując tego typu łamigłówki, możesz trenować swój mózg, aby znaleźć kreatywne rozwiązania i poprawić szybkość obliczeń.

Aby znaleźć odpowiedź na to działanie w ograniczonym czasie, należy postępować metodycznie. Przeanalizuj każdą liczbę w działaniu. Zrozum ich rolę i wartość w równaniu.

Dokładnie zdefiniuj każdą operację, która ma być użyta, która może być dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem lub dzieleniem. Bądź ostrożny, niektóre pułapki i błędy mogą być włączone, aby dodać jeszcze więcej trudności. Sprawdź dokładnie każdy znak i skup się podczas obliczeń.

Idź krok po kroku i nie wahaj się robić notatek ze swoich operacji na papierze. Bądź cierpliwy, ale pamiętaj, że czas jest ograniczony. Masz tylko 60 sekund na znalezienie odpowiedzi.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać tę zagadkę, musieliśmy zastosować trzyetapowe podejście. Po pierwsze, obliczyć liczby wewnątrz nawiasów – pierwsza kolejność operacji. Po drugie, należało obliczyć liczby wewnątrz nawiasów, trzeba podzielić liczby pierwsze.

Na koniec musimy wykonać ostatnią operację, którą jest mnożenie z dwoma otrzymanymi wcześniej wynikami. Jeśli wykonałeś te kroki poprawnie, powinieneś znaleźć odpowiedź 16. Jeśli udało ci się znaleźć tę odpowiedź, gratulacje!

Świadczy to o dużej umiejętności rozwiązywania zagadek matematycznych. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi, nie zniechęcaj się, oto rozwiązanie na obrazkach.

Test-na-iq.pl

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.