Strona główna » Test matematyczny: Czy potrafisz znaleźć rozwiązanie tego 3-etapowego działania?

Test matematyczny: Czy potrafisz znaleźć rozwiązanie tego 3-etapowego działania?

W test Dzisiaj staniesz przed problemem matematycznym. Czy wiesz, że wiele symboli matematycznych zostało wynalezionych dopiero w XVI wieku?

Zanim je wynaleziono, równania zapisywano za pomocą słów. Ta metoda nie była zbyt skuteczna, a matematycy często potrzebowali dużo czasu, aby je rozwiązać. Na szczęście, dzięki znakom, temat mógł się rozwinąć i stać się popularny.

Aby rozwiązać to problem z matematykąTo nie jest bardzo skomplikowane. Ale musisz być strategiczny. Kiedy masz do czynienia z równaniem matematycznym, musisz postępować metodycznie i krok po kroku. Pierwszym krokiem jest przeczytanie i zrozumienie żądania. Gdy już wiesz, z czym masz do czynienia, musisz wdrożyć operacje, które doprowadzą do rozwiązania.

Test jest dość prosty, nie ma niewiadomej x do znalezienia ani skomplikowanego wzoru do użycia. Musisz jednak znać podstawy i nie popełniać błędów od pierwszych operacji. W końcu matematyka jest nauką ścisłą i najmniejszy błąd wpłynie na ostateczny wynik.

Test-na-iq.pl

Nie ma więc miejsca na błędy. Przy odrobinie metody i cierpliwości można łatwo znaleźć odpowiedź. Najbardziej pomysłowi mogą znaleźć odpowiedź w mniej niż 30 sekund, a ty?

Aby rozwiązać tę matematyczną łamigłówkę, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad matematycznych. Następnie musisz wybrać odpowiednie formuły lub operacje.

W tym konkretnym przypadku odpowiedź na tę zagadkę można znaleźć na dwa sposoby. Pierwszy i najprostszy wymaga użycia trzech form operacji.

Ponadto istnieją 3 kroki do ostatecznego rozwiązania. Drugi etap może być bardziej instynktowny i wystarczy polegać na logice matematycznej i umiejętnościach arytmetyki mentalnej.
Oto najprostszy sposób na znalezienie odpowiedzi na to działanie. Musisz użyć zasad matematycznego pierwszeństwa, znanych również jako zasady kolejności działań. Zgodnie z tymi zasadami należy najpierw rozwiązać nawiasy, następnie mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie.

Rozwiązanie tego testu

Znalazłeś rozwiązanie tego testu, które wynosi 9 ? Gratulacje! Dla tych, którzy nie znają odpowiedzi, oto wyjaśnienia.

Test-na-iq.pl

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.