Strona główna » Test wizualny: tylko inteligentni ludzie potrafią odróżnić dwa zdjęcia w 15 sekund

Test wizualny: tylko inteligentni ludzie potrafią odróżnić dwa zdjęcia w 15 sekund

Sprawdź granice swojej koncentracji i zdolności wzrokowych w tym nowym teście.

W tym teście wizualnym Twoje zdolności wzrokowe i poznawcze decydują o czasie, jaki zajmuje Ci znalezienie rozwiązania. Im mniej czasu ci to zajmuje, tym jesteś mądrzejszy. W tym wyzwaniu będziesz musiał użyć swojego bystrego wzroku, aby dostrzec różnice między dwoma postaciami. Musisz to jednak zrobić w wyznaczonym czasie. W przeciwnym razie przegrywasz.

Poznaj zasady gry i zacznij działać.

Obrazek przedstawia obok siebie te same postacie: kota i myszkę pijących herbatę na dworze. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że odróżnia je kilka subtelnych szczegółów. Twoim zadaniem jest odnalezienie ich wszystkich. W sumie są 3.

Byłoby to bardzo proste, gdyby wystarczyło tylko poszukać tych różnic. Trudność tego testu polega na czasie, który masz do dyspozycji. Masz tylko 15 sekund na znalezienie błędów. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, skoncentruj się i miej oczy szeroko otwarte.

Nasze wskazówki dotyczące zdawania egzaminu

Choć obie ilustracje wyglądają prosto, dostrzeżenie różnic między nimi może wydawać się zdradliwe. Jeśli chcesz ukończyć to wyzwanie w wyznaczonym czasie, zalecamy odizolowanie się i lepsze skupienie. Trzymaj się z dala od hałasu lub czynników rozpraszających uwagę. Aby uzyskać ostrzejszy widok, można patrzeć na obraz jednym okiem, a drugie zasłonić ręką.

Czy zauważyliście jakieś różnice? Odpowiedzi

Czy po 15 sekundach znalazłeś 3 różnice? Niezależnie od tego, czy to zrobiłeś, czy nie, pozwól, że zaproponujemy Ci rozwiązanie tego wizualnego wyzwania. Pozwoli Ci to sprawdzić swoje odpowiedzi lub określić swoje braki w przypadku niepowodzenia.

Jeśli przyjrzysz się dokładnie zdjęciu, zauważysz, że kot nie ma pyska w tym samym miejscu. Na jednej z figur jest on wyższy, a na drugiej niższy. W tle widać typowe japońskie drzwi. Na jednym z kwadratów drewnianych listewek papier washi lub ryżowy jest zielony, a na pozostałych biały. Na koniec przyjrzyj się dobrze myszce. Na zdjęciu po prawej stronie trzymany przez niego kubek jest dłuższy.

Czy podobał ci się ten test? Jeśli tak, podziel się nim ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Posiadamy również inne badania wzroku, które pomogą Ci zaoszczędzić czas, poćwiczyć wzrok i co najważniejsze zwiększyć poziom koncentracji.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.