Strona główna » Test wizualny: W tej iluzji ukryta jest liczba. Czy potrafisz ją znaleźć?

Test wizualny: W tej iluzji ukryta jest liczba. Czy potrafisz ją znaleźć?

Test wizualny to gra wizualna, w której trzeba otworzyć oczy i skoncentrować się. Przy okazji, jak myślisz, które zwierzę nigdy nie zamyka oczu?

To wąż. To zwierzę, które ma jeden z najgorszych widoków w królestwie zwierząt, nigdy nie zamyka oczu. I nie bez powodu – nie posiada powiek. W rezultacie nie może ani mrugać, ani zamykać oczu.

W test Będziesz musiał mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się nabrać na złudzenie optyczne.

Ten test wizualny to prosty i skuteczny sposób na ocenę Twojej percepcji wzrokowej i poziomu koncentracji. Aby go zdać, kluczowe jest skoncentrowanie się na obrazie bez rozpraszania się. Może to wydawać się łatwe, ale w przypadku obrazów, które wydają się poruszać, niektórzy z was będą łatwo rozproszeni.

Test-na-iq.pl

Aby poprawić swoją koncentrację, odizoluj się w cichym i spokojnym miejscu, aby znaleźć ukrytą liczbę. Jeśli potrafisz szybko i dokładnie odnaleźć liczbę, może to świadczyć o tym, że masz dobrą percepcję wzrokową i doskonałe umiejętności obserwacyjne.

Aby znaleźć ukrytą liczbę, nie możesz być rozproszony przez ruchy tego obrazu. W rzeczywistości ruchy te są jedynie złudzeniem optycznym stworzonym przez mózg. Musisz pozostać skoncentrowany na celu gry, którym jest znalezienie numeru, nie dając się ponieść obrazowi.

Spróbuj wybrać stały punkt w centrum obrazu, a następnie zamknij jedno oko, aby zobaczyć, czy liczba pojawia się wyraźniej. Jeśli nie, spróbuj drugim okiem.

Ogólnie rzecz biorąc, jedno oko jest lepsze w dostrzeganiu drobniejszych szczegółów. Przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości powinieneś być w stanie szybko znaleźć ukrytą liczbę.

Rozwiązanie

Jeśli widziałeś liczbę 5, fGratulacje! Udało Ci się znaleźć właściwą odpowiedź. Twoja percepcja wzrokowa i zdolność koncentracji są więc dobrze wyostrzone.

Z drugiej strony, jeśli widziałeś 6, to znaczy, że nieznacznie się pomyliłeś. Ale bez paniki, nie oznacza to, że Twoja percepcja wzrokowa jest słaba.

Jeśli nie byłeś w stanie znaleźć liczby, to znaczy, że Twoja ostrość widzenia nie jest zbyt dobra, ale nie jest nią również Twoja koncentracja.

Do testów wzrokowych trzeba się przyzwyczaić tego typu nieco częściej. Podajemy więc odpowiedź na ten test w postaci obrazka, poniżej.

Test-na-iq.pl

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.