Strona główna » Test wzrokowy: jesteś inteligentny, jeśli potrafisz poprawnie oszacować liczbę kwadratów w ciągu jednej minuty.

Test wzrokowy: jesteś inteligentny, jeśli potrafisz poprawnie oszacować liczbę kwadratów w ciągu jednej minuty.

Czy twój mózg potrafi w ciągu minuty znaleźć dokładną liczbę kwadratów w tej konkurencji?

Testy wizualne to doskonałe ćwiczenie, które stymuluje mózg i zmusza go do reakcji. Ostatnio pojawiło się kilka wyzwań, które mają na celu sprawdzenie zdolności umysłowych. Jednym z nich jest ten, który teraz Wam zaprezentujemy. Zajmie ci to tylko około minuty. Przyjrzyjmy się bliżej temu nowemu testowi wizualnemu.

Dlaczego warto poddać się badaniu wzroku?

Do określenia IQ stosuje się testy wizualne. Oceniają one zdolność jednostki do zrozumienia i przyswojenia otrzymanych informacji, do szybkiego znalezienia prawidłowej odpowiedzi lub idealnego sposobu postępowania w danej sytuacji.

Jak sprostać temu wyzwaniu?

W tym wyzwaniu musisz znaleźć dokładną liczbę kwadratów na obrazku. W tym czterostronnym labiryncie są one wymieszane z prostokątami oddzielonymi czarnymi liniami. Ponadto są różnej wielkości, niektóre są duże, niektóre małe… Trzeba będzie się maksymalnie skoncentrować, aby je rozpoznać w określonym czasie. Jedna minuta! Tyle czasu masz na rozwiązanie tej zagadki. Na pierwszy rzut oka wydaje się to łatwe, ale w rzeczywistości test kończy się w ułamku sekundy. Wszystko zależy od Twojej koncentracji i mózgu.

Potrzebujesz małej pomocy, aby odnieść sukces? Oto kilka wskazówek. Zanim zaczniesz, udaj się w spokojne miejsce, usiądź wygodnie i oczyść głowę. Następnie wystarczy skupić swoją uwagę na diagramie. Nie zapomnij ustawić minutnika, w przeciwnym razie test byłby bezużyteczny, ponieważ pierwotnym celem było sprawdzenie twojej inteligencji poprzez wzrok.

Znalazłeś go? Oto odpowiedź na test wizualny.

Policzenie wszystkich tych kwadratów w ciągu jednej minuty nie jest łatwe. Jeśli przekroczyłeś limit czasu, nie przejmuj się. Niektórym się udało, ale wielu też poniosło porażkę. Na pierwszy rzut oka zadanie wygląda na łatwe, ale wymaga sporej koncentracji i szybkości działania.

Łączna liczba kwadratów na obrazku wynosi 16. Wystarczy liczyć od zewnątrz do środka, ale oczywiście istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tej zagadki.

Czy znalazłeś odpowiedź w mniej niż minutę? Masz bardzo ostry umysł, a twój mózg jest bardzo wrażliwy!

Byłeś blisko? Poćwicz jeszcze swoje zdolności obserwacyjne.

Czy poniosłeś całkowitą porażkę? Nie martw się, czeka cię jeszcze kilka testów.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.