Strona główna » Udowodnij, że jesteś prawdziwym geniuszem matematycznych wyzwań, znajdując brakującą liczbę w mniej niż 35 sekund!

Udowodnij, że jesteś prawdziwym geniuszem matematycznych wyzwań, znajdując brakującą liczbę w mniej niż 35 sekund!

Jeśli uważasz, że masz głowę geniusza, to przyjdź i rozszyfruj m.in. puzzle dnia. Rozgość się i daj nam znać, że jesteś matematycznym cudotwórcą logicznym.

Na pierwszy rzut oka, test wydaje się nie mieć belki poprzecznej. Tak jednak nie jest, bo oprócz wykazania, że jesteś inteligentny, musisz też udowodnić, że rozwiązałeśzagadkę zanim skończy się czas.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że istnieją trzy trójkąty z liczbami na każdym boku.

Test-na-iq.pl

Przeanalizujesz znaczenie każdej liczby i spróbujesz znaleźć brakującą liczbę.

Uważaj, aby nie spieszyć się z niczym. Poświęć kilka sekund na powiązanie każdej liczby, a powinieneś otrzymać rozwiązanie w 35 sekund.

Po co robić to matematyczne wyzwanie?

Według badań naukowych, gry logiczne są bardzo korzystne dla dobrego samopoczucia ciała i mózgu. Po pierwsze, pomagają organizmowi zwrócić uwagę na szczegóły, uspokoić się i odzyskać swoje zen.

A po drugie, stymulują funkcje poznawcze mózgu i dzięki temu pozwalają korzystać z nieporównywalnej z niczym logiki. Krótko mówiąc, tego typu wyzwania to świetna zabawa i wzbogacające doświadczenie.

Wynik: jest to liczba brakująca na obrazku

Aby znaleźć prawidłowe rozwiązanie tej gry, należy koniecznie odkryć logiczny związek między liczbami. Nie popełnij błędu, to nie jest prosta kalkulacja.

Tutaj również Twoje myślenie i umiejętności analityczne są wystawione na próbę. To właśnie o to chodzi w tej grze. A teraz przejdźmy do sedna sprawy. Czy udało Ci się znaleźć liczbę oznaczającą wynik tego wyzwania?

Miło nam poinformować, że liczba ta wynosi 74.

Rzeczywiście, istnieje logika kalkulacji , która jest z konieczności identyczna dla każdej z interpretacji tej gry.

Logika ta mówi, że liczba cyfr na dole każdego trójkąta jest sumą kwadratów liczb na górze. Czyli : 3² + 9² = 90, 4² + 2² = 20, a zatem 5² + 7² = 74.

Test-na-iq.pl

Rozszyfrowanie dokładnej liczby w mniej niż 35 sekund nie dla wszystkich było łatwe. Jednak, ci, którym udało się to zrobić bez trudu, są geniuszami i zasługują na wszystkie nasze brawa. Dla pozostałych – nie zniechęcajcie się.

Próbuj codziennie innych gier logicznych, a w krótkim czasie uzyskasz dobre efekty.

Nie zapomnij podzielić się tą ciekawą grą na portalach społecznościowych ze swoimi przyjaciółmi. Ponadto, jest to wyzwanie, które generuje ciekawe wymiany i komentarze.

Related post

Mathias
Napisane przez, Mathias
Jako pisarz dla test-na-iq publikuję testy osobowości, iluzje optyczne i inne zabawne artykuły, na przykład o astrologii. Lubię śledzić najnowsze trendy i dzielić się nimi z innymi.